Idea

Głównym założeniem Academia Naturalis jest wiara, że ciało jest naszym najlepszym przyjacielem, a skóra jego największym organem. Dlatego powinniśmy zadbać nie tylko o zewnętrzną pielęgnację, ale również dostarczanie substancji aktywnych od wewnątrz.

 

Pierwszym krokiem jest nawodnienie organizmu. Jeśli zależy nam na zachowaniu zdrowia to nie należy zapominać o tym procesie, ponieważ to właśnie woda usuwa szkodliwe produkty przemiany materii. Zaraz po wodzie powinniśmy wprowadzić do codziennego jadłospisu zielone soki bogate w chlorofil. U zielonych roślin odgrywa on kluczową rolę podczas procesu fotosyntezy, ponieważ absorbuje światło i przekształca je w tlen i glukozę. Natomiast u ludzi pozwala utrzymać zasadowe pH całego ciała. Jednak picie soków nie wystarczy, jeśli nie będziemy dbać o prawidłowe odżywienie organizmu. Podstawową zasadą jest utrzymanie równowagi pomiędzy żywnością zasadową i kwasową oraz ograniczenie spożywania mięsa, nabiału i przetworzonych węglowodanów. Kolejnymi elementami naszej zdrowotnej układanki są sport oraz regeneracja. Dzięki aktywności fizycznej pocimy się i tym samym wydalamy toksyny z całego organizmu. Ruch poprawia krążenie, a odpoczynek pozwala zachować ciało w doskonałej kondycji.

 

Tak przygotowane ciało jest gotowe na przyjęcie dobroczynnych składników aktywnych z kosmetyków naturalnych i wykorzystanie w pełni ich odżywczych oraz przeciwstarzeniowych właściwości. 

 

Twórca Academia Naturalis

Pomysłodawcą i założycielem Academia Naturalis jest Patricia Popławska – właścicielka i Prezes Zarządu Clarena oraz Clarena Naturalis. Ponad 20-letnie doświadczenie w tworzeniu i sprzedaży kosmetyków pozwoliło jej stworzyć markę, która łączy w sobie naturalną pielęgnację oraz dbanie o zdrowie całego organizmu. Pomysł założenia Academia Naturalis powstał podczas zmian w życiu samej Patrici Popławskiej, która zaczęła dbać o swoje ciało również od wewnątrz. Dzięki naturalnej i zdrowej diecie, treningom jogi oraz profesjonalnej pielęgnacji, Prezes Zarządu Clarena zdecydowanie poprawiła jakość swojego życia i postanowiła dać taką możliwość innym ludziom, poprzez program jaki oferuje Academia Naturalis.

Copyright by Clarena © 2019. All rights reserved.