button_wroc.png

Czy wiesz wszystko o imbirze?

 

Imbir

Imbir to jedna z najstarszych znanych roślin uprawnych, o nieznanym pochodzeniu. Największą popularnością cieszy się w krajach Azji, gdzie uprawiana i wykorzystywana jest już od ponad 3000 lat. Do Europy, podczas jednych z licznych podróży, kłącza imbiru sprowadził Marco Polo. Od tego czasu imbir stał się nieocenionym składnikiem wielu potraw przygotowywanych w kuchni, a także - ze względu na swoje liczne właściwości pielęgnacyjne - doskonale sprawdza się przy pielęgnacji skóry twarzy i ciała.

 


Intensywny aromat imbiru, ze świeżą, trochę słodką, a nieco drzewną nutą to zasługa zingiberolu - składnika olejku eterycznego (imbir jest szeroko stosowany w perfumiarstwie). Natomiast substancje żywicowe m.in. gingerol i zinferon, odpowiadają za palący, lekko gorzki smak. Wszystkie te substancje mają lecznicze właściwości, wykorzystywane między innymi w kosmetykach do profesjonalnej i domowej pielęgnacji ciała.

 

Lekarze oraz specjaliści Ajurwedy uważają ten aromatyczny korzeń za prawdziwy cud natury o niewyczerpalnym spektrum możliwości. Imbir działa rozgrzewająco, dzięki czemu pobudza przemianę materii i ułatwia zrzucenie zbędnych kilogramów oraz pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Takie właściwości wykazuje zarówno sproszkowany korzeń rośliny, jak i pozyskiwany z niej olejek, znajdujący bardzo szerokie zastosowanie. Imbir polepsza metabolizm, wpływa na zmniejszenie obrzęków nóg, a także ogólne ujędrnienie ciała. Dodatkowo, polepsza krążenie krwi, przez co silnie rozgrzewa organizm. Jest pełen przeciwutleniaczy, działa przeciwzapalnie i oczyszczająco. Zmniejsza widoczność blizn, redukuje przebarwienia, a także pomaga w walce z cellulitem.

Copyright by Clarena © 2019. All rights reserved.