button_wroc.png

Wyjątkowy minerał

 

 

glinka

 

Glinki są cenionymi surowcami kosmetycznymi. Charakteryzują się bardzo ciekawymi właściwościami, naturalnym pochodzeniem i skutecznym działaniem. Dlatego są chętnie wykorzystywane w pielęgnacji skóry. Glinki, w zależności od rodzaju, zbudowane są przede wszystkim z trzech typów minerałów ilastych: montmorylonitu, illitu i kaolinu. Minerały te charakteryzują się specyficzną, warstwową budową krystaliczną i niewielką twardością. Poszczególne glinki różnią się między sobą zawartością każdego z nich. Ponadto kolor jest determinowany przede wszystkim przez zawartość jonów żelaza. Niebieska glinka składa się z dwóch rodzajów minerałów: montmorylonitu i illitu.

 


Jednym z głównych zastosowań glinek jest przemysł ceramiczny. Mogą być jednak wykorzystywane na wiele innych sposobów. Ich potencjał wynika z wyjątkowych właściwości. Mają zdolność do pęcznienia i duże zdolności absorpcyjne. Mogą być stosowane w ochronie środowiska, ponieważ mają zdolność pochłaniania toksycznych związków i w ten sposób przyczyniają się do oczyszczania gleby, wody i powietrza.

 


Właściwości glinek zostały wykorzystane również w kosmetyce. Glinki kosmetyczne świetnie sprawdzają się przede wszystkim do oczyszczania i detoksykacji skóry. Absorbują nadmiar sebum, zgromadzone zanieczyszczenia, bakterie. Dzięki wysokiej zawartości minerałów, w tym pierwiastków śladowych, remineralizują skórę, sprawiają że staje się ona lepiej odżywiona, jędrniejsza i bardziej promienna. Glinka niebieska ma zdolność wnikania głęboko w skórę, gdzie poprawia mikrokrążenie, a tym samym odżywienie tkanek. Sprzyja to regeneracji komórek i usunięciu toksyn.

 


Glinkę można stosować zewnętrznie - w postaci maski, okładów, do kąpieli, w płukankach, a także w pastach do zębów. Może być też stosowana wewnętrznie. Na przykład glinka zielona jest bardzo pomocna przy dysfunkcjach ze strony przewodu pokarmowego i pomaga go oczyścić, działając jednocześnie odtruwająco na organizm. Dostarcza minerałów, w tym krzemu, który jest niezbędny do utrzymania w dobrej kondycji skóry, włosów i paznokci. Reguluje pracę gruczołów łojowych.

Copyright by Clarena © 2019. All rights reserved.